KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15229244
nr 1522 9244
Spiros Xenos
(1881-1963), Sverige
Oljemålning, Hamnmotiv. Signerad. Olja på pannå, 54x41 cm, yttermått inklusive ram: 66x53 cm
Spiros Xenos, född i Aten 1881, död i Göteborg 1963, grekisk-svensk målare.
måndag 20 februari 2023
kl 20:52:47
Spiros Xenos
Läs mer om Spiros Xenos